Navigácia

Obsah

Pocta našim seniorom 2021

Typ: ostatné
MILÉ BABKY, MILÍ DEDKOVIA, MILÍ SENIORI
NATRHÁM SI KVETY POD LESOM NA STRÁNI,

vám starí rodičia, kytku dám do dlaní.
hoc vlas vám šedivie a zrak sa zakalí
prijmite od detí najkrajšie pozdravy...


MILÉ BABKY, MILÍ DEDKOVIA, MILÍ SENIORI

NATRHÁM SI KVETY POD LESOM NA STRÁNI,
   

   vám starí rodičia, kytku dám do dlaní.
  hoc vlas vám šedivie a zrak sa zakalí

    prijmite od detí najkrajšie pozdravy...
 

 

V živote človeka sú chvíle, keď začne uvažovať o svojom živote a hodnotiť svoju životnú cestu. Na tvári sa strieda úsmev so slzami. Veď boli radosti a boli aj smútky. Dnes mi, vážení prítomní, pripadla milá úloha pozdraviť vás pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.
Ľudský život predstavuje veľkú knihu, zložitý jedinečný román. Bezstarostné detstvo, aj keď nemuselo byť bohaté a žičlivé, predsa len bolo krásne.  To vystriedalo detstvo vašich detí. V mysli sa roja spomienky – na všetko. Predovšetkým na chvíle pohody. Na to, že ten huncút má už svoje vlastné deti a vnúčatá, ktoré oplácajú aj za rodičov lásku svojim starým a prastarým rodičom.

Október je mesiac, počas ktorého si pripomíname, že medzi nami žijú mnohokrát nenápadní, no o to vzácnejší ľudia, ktorí si zaslúžia našu pozornosť a úctu. Ste to Vy, naši najstarší, naše babičky, babky, starké, ale aj naši deduškovia, dedkovia či starkí. Tak ako je v roku Október mesiacom jesene, tak starnutie je symbolicky jeseňou života.

Dovoľte mi naši milí seniori ešte zopár myšlienok..........

Každý z Vás prežil mnoho a mnoho rokov. Každý z Vás by o svojom živote mohol napísať vlastnú knihu života, ktorá by bola zaiste plná radosti, smútku, šťastia, sĺz, skúseností a životných múdrostí. I keď sa to možno nezdá, Vašim veľkým darom však je, že vyšší  vek so sebou prináša ľahkosť, rozvahu, nadhľad a pokoj, ktorý oslobodzuje.
 

Dnešná oslava vášho života je hudbou, ktorá zaznieva a vyžaduje obdiv a úctu...............

Zo srdca Vám prajem milí seniori, aby bol pre Vás Októbrom každý mesiac v roku, aby sme Vám všetkým vždy podali pomocnú ruku, keď ju budete potrebovať a preukazovali vďaku, lásku, pozornosť a úctu, ktorú si plným právom určite zaslúžite.


Vytvorené: 25. 10. 2021
Posledná aktualizácia: 25. 10. 2021 13:36
Autor: Správce Webu