Navigácia

Obsah

Vianoce 2019

Typ: ostatné
Vianoce 2019 Vianoce. Vianoce sú plné tajomstiev a deti samá otázka. Prečo leží Ježiško v jasličkách na slame a nie v postieľke? Načo nám svieti na stole sviečka, keď máme elektrinu? Ako otec chytil kapra, keď nemá udicu? – Usilujú sa tajomstvá rozlúsknuť.

Milí spoluobčania,
v dnešnej uponáhľanej dobe a v čase, keď žijeme čoraz rýchlejšie, je prepotrebné sa aj pozastaviť. Takým malým, ale krásnym pozastavením sú pre nás Vianoce, čas, kedy sme si bližší ako inokedy a snažíme sa zabudnúť na bežné problémy.
Veď na Vianoce sa v nás prebúdzajú tie najkrajšie pocity a snažíme sa s nimi podeliť so svojimi blízkymi a drahými. Hľadáme úprimné ľudské porozumenie a túžime po láskavom ľudskom dotyku. Áno, v tom je to veľké tajomstvo a bohatstvo života. Bolo by krásne, keby to tak mohlo byť aj v bežnom a každodennom živote. Preto si vážme jeden druhého a zachovajme si slávnostné chvíle z vianočných a novoročných sviatkov po celý rok.
Vianoce sú tým, čo v nás vzbudzuje príjemné pocity a krásne spomienky, na čarovný čas týchto sviatkov. Naši najmenší sa už isto nevedia dočkať vianočného stromčeka ako aj darčekov. Tí starší sa tešia na to, že bude rodina opäť spolu a všetci prežijeme krásne chvíle.
Dovoľte mi preto, aby som Vám aj ja zaprial z celého srdca krásne požehnané a veselé prežitie vianočných sviatkov v kruhu najbližších.
Deťom veľa, veľa darčekov a splnených prianí.
No a do nadchádzajúceho nového roka, Vám želám veľa šťastia, pevné zdravie, veľa osobných ako aj pracovných úspechov.


Vytvorené: 2. 1. 2020
Posledná aktualizácia: 2. 1. 2020 13:00
Autor: Správce Webu