Navigácia

Obsah

Čarovná jesenná pohoda v obci Čelovce 2016

Typ: ostatné
Čarovná jesenná pohoda v obci Čelovce 2016 Čarovná jesenná pohoda v obci Čelovce 2016


Je tu jeseň. Napriek slnečným lúčom, ktoré ešte z posledných síl svietia na našu zem, je viac chladných, zamračených, sychravých a daždivých dní, ktoré nikomu nepridávajú na optimizme. Zem postupne vydala svoje plody a ukladá sa k zimnému spánku. Začiatok jesenného mesiaca november sa spája so spomienkou na našich blízkych, či známych, ktorí už nie sú medzi nami

Jesenné sviatky Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých nás pobádajú ku milým spomienkam. Lebo človek je tvor mnohokrát žijúci a čerpajúci zmysel z vlastných spomienok a zo spomienok svojich blízkych.

A je chvályhodné, že na tie zlé zabúdame a uchovávame si v pamäti len tie dobré, krásne a nádherné. Lebo zloba v človeku je negatívnym prvkom. Prirodzenosťou človeka je tešiť sa, ale aj smútiť. Aby sa hladina radosti a smútku v nás vyrovnala, aby boli tieto city vo vyváženosti práve v čase, keď svetla je už pomenej, ulice Čeloviec po piatykrát zaplavili svetlá lampiónov.

Konec formuláře

Ako sa zdá, čaro lampiónov vôbec nevymrelo, práve naopakZraz rodičov a detí sa konal pred obecným úradom o 17.00 hodine, kedy sa už pekne zotmelo, pričom zároveň vynikli aj rozmanité lampióny. Ideálne poveternostné podmienky naznačovali, že to bude zároveň aj krásna prechádzka v spoločnosti detí a rodičov.

No a prečo sú lampióny šťastia v poslednej dobe aj u nás také populárne? A prečo ľudia na celom svete podľahli kúzlu týchto žiariacich lucerien? Z jednoduchého hľadiska. Vraj preto, že keď lampión stúpa k nebu, odnáša so sebou ich bolesť, smolu, problémy a trápenia.

Aj keď sa o tomto čase viac zameriavame na melanchóliu, nostalgiu, spomínanie na mŕtvych, ktoré sú spojené s návštevami cintorínov, kde naši blízki odpočívajú v pokoji, vždy je treba nájsť si čas aj na to krásne, veselé a príjemné. A svetielka všetkých lampiónov, ktoré rozsvietili našu obec patrili tým našim blízkym, ktorí už nie sú s nami ale stále ich nosíme hlboko v srdci.

Venujme im tichú spomienku.


 


Vytvorené: 29. 8. 2017
Posledná aktualizácia: 29. 8. 2017 10:33
Autor: Správce Webu