Navigácia

Obsah

Čelovce ......malebná obec na juhovýchodnom okraji Karpatskej planiny ,rozlohou najväčšia v katastri okresu Veľký Krtíš

Typ: ostatné
Čelovce ......malebná obec na juhovýchodnom okraji Karpatskej planiny ,rozlohou najväčšia v katastri okresu Veľký Krtíš Horúce dni sa pominú. Z lesa pomaly mizne veselý štebot vtákov, hmyz zalieza do úkrytov a les pustne. Do dolín sa vkradnú dlhé súmraky a ranné hmly zahalia les sivou záclonou. A keď sa neskôr hmla rozoženie, vynorí sa z nej farebná rozprávka odchádzajúceho leta.

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov, ale aj zmien počasia. Je aj predzvesťou zimy, ktorá prináša do našich príbytkov pokoj a dni oddychu. Jeseň prichádza pomaly, po horúcich letných dňoch. .


Jeseň vplýva v istej miere aj na ľudí. Dni sú čoraz kratšie, slniečka menej a aj studený vietor začína vystrkovať rožky. Niektorí ľudia počas jesene upadajú do depresií a jesenného ničnerobenia.

Život človeka je sám o sebe pestrý a každého z nás postretli aj zlé dni naplnené trápením, smútkom a nezdarom, ako aj dni dobré veselé, radostné a šťastné. A na tom dobrom je potrebné ďalej stavať, rozvíjať veci započaté a nebáť sa prekážok, ktoré určite počas nastúpenej cesty prídu. Aj samotná obec  prekonávala prekážky, ale tešila sa aj z dokončených diel a úspechov. A tých dokončených diel nebolo málo. Príchodom jesene sa život v našej obci nezastavil práve naopak. Práce, ktoré sme započali ešte počas leta dostavali v tomto období nový šat, menili sa nám pred očami. Veď diela, ktoré vykonávame konané pre svoju vlastnú potrebu a preto, aby život v našej malebnej obci bol stále krajší a lepší. Nový šat tak dostala naša stará garáž, ktorá si už svoje odžila a teraz sa hrdí novou strechou, novou fasádou a farbou, no proste super. Pre potreby všetkých občanov sme vystavali v obci nové obecné WC, ktoré budeme určite plne využívať najme pri oslavách našej obce.

K obohateniu kultúrneho a duchovného života prešli rekonštrukciou aj naše dva duchovné stánky a to evanjelicky a katolícky kostol, na opravách ktorých ste sa zaslúžili najme vy občania našej obce.  Dovoľte mi aby som poďakoval členom CZ za ich aktivitu a snahu. Ďakujme Pánu Bohu, že nám dáva obetavých ľudí a sily pre napĺňanie hrdého odkazu našich predkov.

Myslíte si, že zabúdame aj na tých najmenších alebo  nebodaj tých skôr narodených, veru nie. Tí malí ľudkovia našej obci si to užili najme pri lampiónovom sprievode, púšťaní balónov šťastia. Toľko rozžiarených očiek, a radosti na jednom mieste som už dávno nevidel, nehovoriac o  mikulášskom večierku, kde sa deti pretekali jedno pred druhým aby ukázalo ujovi Mikulášovi akí sú rozumní usilovní..... a pre tých skôr narodených ani na tých sa v našej obci nezabúda. Ako obec sme sa  zapojili do opatrovateľskej výzvy a opatrovateľky tým našim starkým a chorým občanom pomáhajú dožiť jeseň života krásne a dôstojne .

Dúfam, že aj vy občania, ste prežívali úspechy a všetky pozitívne udalosti, ako aj vykonané práce na zveľaďovaní obce s radosťou a záujmom. Pretože všetko sa robí pre zlepšenie a skvalitnenie života občanov, Vášho života v obci.

Využívam túto príležitosť poďakovať sa všetkým, ktorí akoukoľvek formou a mierou prispeli k zveľadeniu našej obce, obohateniu jej kultúrneho i duchovného života, pretože budúcnosť obce je hlavne v rukách jej občanov.


 


Vytvorené: 29. 8. 2017
Posledná aktualizácia: 29. 8. 2017 10:18
Autor: Správce Webu