Navigácia

Obsah

Poďakovanie za úrodu 2023

Typ: ostatné
Poďakovanie za úrodu 2023 Jeseň je ročné obdobie, ktoré k nám prichádza vždy v rovnakom čase, ako švihnutím čarovného prútiku. S krásneho a teplého leta sa časom vytvorí chladnejšie, ale zato pestrejšie obdobie jesene.

Jeseň je ročné obdobie, ktoré k nám prichádza vždy v rovnakom čase, ako švihnutím čarovného prútiku. S krásneho a teplého leta sa časom vytvorí chladnejšie, ale zato pestrejšie obdobie jesene.  Je to vlastne príprava prírody na tuhú a chladnú zimu. Jeseň prichádza vždy v rovnakom období, ale je vždy iná.

 Ani si neuvedomujeme, aké je len pre nás obdobie jesene dôležité. Záhrady a príroda, o ktorú sme sa po celý rok usilovne starali, nám vydá svoje bohatstvo.

Príroda sa odela do pestrých farieb, čo je neklamným znakom času, kedy hospodár zberá  úrodu – výsledok svojho celoročného snaženia. My sa tiež opäť stretávame na už tradičnom podujatí „Poďakovania za úrodu“, kde spoločne a tak trochu aj symbolicky, si pripomíname namáhavú prácu, ktorú sme museli vynaložiť od skorej jari až doposiaľ, aby plody zeme a našej usilovnej práce v podobe ovocia, zeleniny a hrozna sme mohli pozberať, spracovať, či starostlivo uskladniť na neskoršie použitie.

Človek je tvor spoločenský a rád sa o výsledky svojej práce podelí s ostatnými. A možno aj pochváli, či chutným ovocím a výbornou zeleninou. Preto dnešný deň vnímame ako sviatok – slávnosť, ktorou vzdávame hold našej zemi a pracovitým rukám našich ľudí.

Na záver mi dovoľte popriať Vám všetkým pekné popoludnie.


Vytvorené: 9. 10. 2023
Posledná aktualizácia: 9. 10. 2023 12:48
Autor: Správce Webu