Navigácia

Obsah

Vianoce 2020 - pozdrav a príhovor starostu

Typ: ostatné
Vianoce 2020 - pozdrav a príhovor starostu 1 MILÍ SPOLUOBČANIA,

opäť sú tu Vianoce a blížiaci sa Nový rok. Mnohým z nás sa v mysli vybavia posledné Vianoce či oslavy Nového roka. Možno si v duchu povzdychneme, že tento krásny čas trvá len krátko.
Áno, je to tak. Žijeme v uponáhľanom svete a aj pozastavenie sa počas Vianoc je akési krátke, ako by to bol len predĺžený víkend, počas ktorého sa snažíme zabudnúť na každodenné problémy, staré spory alebo sa v spomienkach obraciame na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami.
Viete že, Vianočná ruža je symbolom Vianoc? Viaže sa k tomu krásny príbeh a malom dievčatku, ktoré bolo také chudobné, že sa hanbilo ísť do kostola a dať Ježiškovi dar. Ale dievčatko cestou do kostola nazbieralo suché konáriky a zo srdca a z lásky konáriky položilo pred Ježišov obraz. Veľmi sa hanbilo ale pri odchode sa stal zázrak a konáriky sa zmenili na záplavu zelených a červených kvetov.......................... o tom sú Vianoce o tom je vianočný zázrak.
Na Vianoce sme si bližší ako inokedy aj preto, lebo chceme byť blízko seba, zaspomínať si na naše detské časy pri vianočnom stromčeku, či sa v spomienkach vrátiť ku krásnym okamihom v našich životoch. V tomto krásnom čase sa opäť vieme tešiť aj z maličkostí a je nám dobre aj z toho, že väčšina ľudí okolo nás, naša rodina, priatelia, bližší i vzdialenejší známi, susedia majú k sebe o niečo bližšie ako inokedy. V úprimnom úsmeve, vľúdnom slove či ľudskom dotyku je veľké tajomstvo a bohatstvo. A v každom z nás to vyvoláva pocit šťastia, pohody a spolupatričnosti.
Ak si teraz sľúbime, že nielen počas nastávajúcich sviatkov, ale aj v Novom roku nebudeme šetriť na dotykoch, úprimných stiskoch rúk, teplých pohľadoch a milých gestách či pohladeniach, dáme svojim blízkym a priateľom ten najkrajší darček.

Prajem Vám všetkým, milí spoluobčania krásne prežitie vianočných sviatkov a úspešný vstup do Nového roku, všetko dobré, pevné zdravie, veľa Božieho požehnania a veľa osobných ako aj pracovných úspechov.


Vytvorené: 22. 12. 2020
Posledná aktualizácia: 22. 12. 2020 8:41
Autor: Správce Webu