Navigácia

Obsah

Týždeň detskej radosti 2020 Čelovce

Týždeň detskej radosti 2020 Čelovce Náš tohtoročný TDR bol poznačený dôsledkami celosvetovej coronakrízy. Od 15. marca bola prevádzka MŠ úplne prerušená a opätovne dobrovoľne obnovená až v pondelok 1. júna. Po dva a pol mesačnej prestávke už tak bol pre deti výnimočný tento deň. Ostali sme verní tradícii týždňov detskej radosti v našej MŠ a aj v rámci obmedzených možností sme opäť pre deti pripravili veľa nových zážitkov a výnimočných situácií.
Pondelok 1. jún bol „balónikový deň“. Dostatočné množstvo balónikov najrôznejších farieb poskytlo deťom príležitosť na kopec hier, zábavy a smiechu. Najprv si deti mohli nafúkať balóniky až do prasknutia. Veru poniektoré mali rešpekt pred zvukom, čo sa ozval pri prasknutí balónika, prípadne jemným uštipnutím a radšej opatrne fúkali len tak „akurát“. Keď boli balóniky nafúkané začali rôzne hry, súťaže, zábava trvajúce takmer celé dopoludnie. Balóniky, ktoré to „prežili“ si deti zobrali domov.
Utorok bol dňom turistickým. Okolie Čeloviec ponúka pekné i zaujímavé prírodné zákutia, ktoré sa oplatí objavovať. Okrem športových, pohybových hier, naháňačiek si deti vychutnávali aj príjemné „ničnerobenie“ na deke, pričom intenzívnejšie vnímali ticho i zvuky prírody. No a veľmi obľúbenou činnosťou pobytu v prírode je jedenie „čo batoh dal“ až do úplného vyprázdnenia.
V stredu si deti vyskúšali kreslenie kriedami na asfalt.
Štvrtok bol športový deň na obecnom multifunkčnom ihrisku.
TDR vyvrcholil návštevou zvieracej farmy v susednom okrese na Litave. Zvieratká sú pre deti odjakživa zaujímavé, obzvlášť, keď sa ich môžu dotknúť, kŕmiť ich, hladkať. A nevidí sa každý deň, ako z maminho vaku na brušku vyskočí malý klokaník a zas sa tam pre istotu rýchlo schová. Aj párik pštrosov Emma a Emo sa predviedli v plnej kráse. Lamy, somáriky, kozičky rôznej farby i veľkosti, koníky, poníky – to všetko poskytovalo deťom blízky kontakt s ríšou zvierat. Vraj najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta, čo si deti vyskúšali jazdou na kobylke Rite. Za odmenu dostala mrkvu z dlane každého dieťaťa, ktoré trpezlivo povozila. Kým sa pripravovali dobroty z opekania, deti sa vyšantili na detskom ihrisku. Plní dojmov, zážitkov, s plnými bruškami sme sa rozlúčili s veľmi milými obyvateľmi farmy s prísľubom, že ešte určite prídeme, lebo sa nám tam veľmi páčilo.
V našej MŠ platí: čím silnejší zážitok, tým hlbšia a trvácnejšia stopa v srdci i hlave. Chceme byť materskou školou, kde deti získavajú zážitky, pocity, skúsenosti, vedomosti, schopnosti, zručnosti a hodnoty potrebné do školy aj pre život. Týždeň detskej radosti je nielen oslavou MDD, dôkazom nášho vzťahu k deťom, ale aj výnimočnou príležitosťou na napĺňanie našej vízie. V dnešnom svete chudobnom na dodržiavanie základných ľudských hodnôt to nie je bezvýznamné, že?
Mgr. Jana Mácelová

Dátum konania: 1. 6. 2020 začiatok od 12:48

Miesto konania: Obec Čelovce, Čelovce

Typ akcie: ostatné

Organizátor: Obec Čelovce


Vytvorené: 5. 8. 2020
Posledná aktualizácia: 5. 8. 2020 13:31