Navigácia

Obsah

NETRADIČNÉ FAŠIANGY Čelovce 2020

Fašiangy, dni plné veselej zábavy, spevu, tanca, plesov. Prežívame ich nielen my, dospelí, ale aj tí najmenší. Netradične ich oslávili deti z MŠ Zvedavé slniečka , deti zo ZŠ Čelovce a aj my skôr narodení.
V duchu fašiangov sa niesol 21.február 2020 , -už tretí ročník, - počas ktorého sa deti dozvedeli, čo fašiangy vlastne znamenajú, aké sú typické zvyky a ktoré pretrvali do súčasnosti. Deti si zhotovovali rôzne masky i ozdoby. Naučili sa piesne, básničky a tiež tanečné kroky, ktorými sa predstavili vo svojich maskách, v netradičnom fašiangovom sprievode na čele so starostom obce. Na sprievod a karneval v maskách sa všetky deti veľmi tešili. Boli tu princezné, víly, zvieratká, kovboji, indiáni a iné zaujímavé postavičky. Nebol to len taký obyčajný karneval.
To, že deti skutočne všetko prežívali, odrážali ich tváričky, na ktorých bolo vidieť úžas, prekvapenie, radosť a šantenie. Ale aj zábava raz skončí a skončil aj náš fašiangový sprievod na ktorý si budú pamätať najmä malí škôlkári, ktorí zaspávali plní dojmov a zážitkov. Ktovie, možno si raz spomenú na fašiangovú noc, ktorá mala naozaj čarovnú moc.

Dátum konania: 28. 2. 2020 začiatok od 08:36

Miesto konania: nešpecifikované, 900 00 Bratislava - Staré Mesto

Typ akcie: divadlo

Organizátor: Obec Čelovce


Vytvorené: 28. 2. 2020
Posledná aktualizácia: 28. 2. 2020 09:12