Navigácia

Obsah

Archív akcií

Obmedziť výpis akcií na


Dátum konania: calendar calendar

30. 10. 2017 začiatok od 16:00
Miesto konania: Obec Čelovce
Milé strašidielka
Naša dobrodružná cesta za hľadaním čarovných bytostí a vypúšťaní balónov šťastia sa konala dňa 30.októbra 2017 pred Obecným úradom,. Našu dlhú cestu nám osvetľovali mihotavé svetielka lampiónov, dobre sa zamaskovaní a za podpory svojich rodičov, sme pomáhali neposlušným čarovným bytostiam nájsť cestu domov. Lampiónový sprievod organizoval obecný úrad, Materská škola a ZŠ - Čelovce.
celý text

1. 10. 2017 začiatok od 14:11
Miesto konania: Obec Čelovce
Človek je krásny nielen vtedy,
keď má pružný krok...
človek je krásny podľa múdrosti
čo zračí sa mu v oku,
podľa vrások a bielych vlasov,
podľa slov, keď ponára sa
v rozhovore s deťmi do rokov,
keď aj on bol mladý.
Človek je krásny vtedy,
keď ho ľudia majú radi.
Staroba je výzva. Pripomína nám, aby sme nestrácali čas a jeden druhému práve teraz povedali milé slovo, že sa máme radi. Všetko na svete môže človek zastaviť, každý pohyb, každý nepokoj, čo však nezastaví , nespomalí, je čas. Čas plynie ako rieka nášho života. Míňa sa deň za dňom, rok za rokom. Starnutie prichádza pomaly, nenápadne. Nedá sa tomu vyhnúť. Každý malý chlapec či dievča bude raz dedko – babka. Nezabúdajme, všetci raz budeme starí. Naši starší spoluobčania si zaslúžia úctu nás mladých. Tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie.
Úcta k starším by mala byť hlavne spontánna a sústavná, veď starší ľudia si ju zaslúžia. Nie len v jednom mesiaci v roku si spomeňme na našich starkých ale dajme im úctu a lásku po celý rok lebo oni si to zaslúžia. Nie je treba robiť veľké veci ale aj malými a milými skutkami / či už pozdravom, pomocou pri chystaní dreva na zimu pokosením trávy, úpravou záhradky/dávame úctu tým skôr narodením a nečakáme za to pochvalu, veď aj my raz budeme starí....
Vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré môžu odovzdať mladším. Nezabudnime na pozdrav, ktorý je najjednoduchším prejavom ľudskej spolupatričnosti a rešpektovania iných ľudí – bez rozdielu veku.
V spomienkach sa nájdu najkrajšie prežité roky, ale aj vážne až smutné obdobia... Život Vás naučil prispôsobiť sa, tolerovať, bojovať, tešiť sa...
Želáme Vám veľa zdravia, radosti a životného optimizmu. Roky, ktoré máte pred sebou, prežite obklopení láskou, úctou a pozornosťou svojich najbližších. Buďte ešte dlhé roky medzi nami šťastní. V pokoji užívajte život v kruhu svojich blízkych. Nech sú dni vášho zrelého veku preteplené vďačnosťou nás všetkých. Nech je vaša jeseň plná plodov, krásna, pokojná a slnečná. Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok.

Všetko dobré Vám zo srdca želá starosta obce Ján Petroch a kolektív pracovníkov
Obecného úradu Čelovce
celý text

den-obce
26. 8. 2017 začiatok od 09:29
Miesto konania: nešpecifikované
Deň obce Čelovce celý text